FFMD-20-T-03.94-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FFMD-20-T-03.94-01-N is not available
FFMD-20-T-03.94-01-N
DigiKey Part Number
612-FFMD-20-T-03.94-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-20-T-03.94-01-N
Description
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.328' (100.00mm, 3.94")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.328' (100.00mm, 3.94")