Image for FFMD-12-S-07.85-01 is not available
FFMD-12-S-07.85-01
DigiKey Part Number
FFMD-12-S-07.85-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-12-S-07.85-01
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable 0.654' (199.39mm, 7.85")
EDA/CAD Models
FFMD-12-S-07.85-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.654' (199.39mm, 7.85")