FFMD-10-T-10.00-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FFMD-10-T-10.00-01-N-R is not available
FFMD-10-T-10.00-01-N-R
DigiKey Part Number
FFMD-10-T-10.00-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-10-T-10.00-01-N-R
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
FFMD-10-T-10.00-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
20
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)