FFMD-10-D-07.90-01-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FFMD-10-D-07.90-01-R is not available
FFMD-10-D-07.90-01-R
DigiKey Part Number
FFMD-10-D-07.90-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-10-D-07.90-01-R
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed 0.658' (200.66mm, 7.90")
EDA/CAD Models
FFMD-10-D-07.90-01-R Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.658' (200.66mm, 7.90")