Image for FFMD-06-S-12.00-01 is not available
FFMD-06-S-12.00-01
DigiKey Part Number
FFMD-06-S-12.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-06-S-12.00-01
Description
.050 CABLE PLUG
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
FFMD-06-S-12.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)