FFMD-05-T-03.20-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FFMD-05-T-03.20-01-N-R is not available
FFMD-05-T-03.20-01-N-R
DigiKey Part Number
612-FFMD-05-T-03.20-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-05-T-03.20-01-N-R
Description
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug, Reversed 0.267' (81.28mm, 3.20")
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.267' (81.28mm, 3.20")