FFMD-05-D-05.36-01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FFMD-05-D-05.36-01 is not available
FFMD-05-D-05.36-01
DigiKey Part Number
FFMD-05-D-05.36-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-05-D-05.36-01
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.447' (136.14mm, 5.36")
EDA/CAD Models
FFMD-05-D-05.36-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.447' (136.14mm, 5.36")