Image for EW-25-13-L-D-620 is not available
EW-25-13-L-D-620
DigiKey Part Number
612-EW-25-13-L-D-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-25-13-L-D-620
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height
0.620" (15.748mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)