Image for EW-20-12-T-D-330 is not available
EW-20-12-T-D-330
DigiKey Part Number
612-EW-20-12-T-D-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-20-12-T-D-330
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)