Image for EW-17-14-L-D-950 is not available
EW-17-14-L-D-950
DigiKey Part Number
612-EW-17-14-L-D-950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-17-14-L-D-950
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)