Image for EW-15-20-S-D-680 is not available
EW-15-20-S-D-680
DigiKey Part Number
612-EW-15-20-S-D-680-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-15-20-S-D-680
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EW-15-20-S-D-680 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height
0.680" (17.272mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Packaging
Bulk
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)