Image for EW-15-09-F-D-336 is not available
EW-15-09-F-D-336
DigiKey Part Number
612-EW-15-09-F-D-336-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-15-09-F-D-336
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.064" (1.626mm)
Length - Stack Height
0.336" (8.534mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)