Image for EW-13-20-TM-D-600 is not available
EW-13-20-TM-D-600
DigiKey Part Number
612-EW-13-20-TM-D-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-13-20-TM-D-600
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)