Image for EW-09-13-F-S-200 is not available
EW-09-13-F-S-200
DigiKey Part Number
612-EW-09-13-F-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-09-13-F-S-200
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.700" (17.780mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
9
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)