Image for EW-08-19-G-S-700 is not available
EW-08-19-G-S-700
DigiKey Part Number
612-EW-08-19-G-S-700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-08-19-G-S-700
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height
0.700" (17.780mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Color
Black
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)