Image for EW-08-19-G-S-400 is not available
EW-08-19-G-S-400
DigiKey Part Number
612-EW-08-19-G-S-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-08-19-G-S-400
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.600" (15.240mm)
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Color
Black
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)