Image for EW-08-12-L-S-330 is not available
EW-08-12-L-S-330
DigiKey Part Number
612-EW-08-12-L-S-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-08-12-L-S-330
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Packaging
Bulk
Number of Positions
8
Pitch
0.100" (2.54mm)