Image for EW-03-10-T-S-330 is not available
EW-03-10-T-S-330
DigiKey Part Number
612-EW-03-10-T-S-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-03-10-T-S-330
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Series
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Number of Positions
3
Pitch
0.100" (2.54mm)