Image for EW-02-19-F-D-330 is not available
EW-02-19-F-D-330
DigiKey Part Number
612-EW-02-19-F-D-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-02-19-F-D-330
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.670" (17.018mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)