Image for EW-02-14-F-D-800 is not available
EW-02-14-F-D-800
DigiKey Part Number
612-EW-02-14-F-D-800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-02-14-F-D-800
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height
0.800" (20.320mm)
Series
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)