Image for EW-02-12-F-D-655 is not available
EW-02-12-F-D-655
DigiKey Part Number
612-EW-02-12-F-D-655-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EW-02-12-F-D-655
Detailed Description
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.045" (1.143mm)
Series
Length - Stack Height
0.655" (16.637mm)
Packaging
Bulk
Length - Tail
0.330" (8.382mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)