DWM-30-52-G-D-200
DigiKey Part Number
612-DWM-30-52-G-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWM-30-52-G-D-200
Description
CONN HDR 60POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
60 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DWM-30-52-G-D-200 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Number of Positions
60
Pitch
0.050" (1.27mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.425" (10.800mm)