DWM-15-60-S-D-410
DigiKey Part Number
612-DWM-15-60-S-D-410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWM-15-60-S-D-410
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DWM-15-60-S-D-410 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height
0.410" (10.414mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Packaging
Tube
Number of Positions
30
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.825" (20.955mm)