DWM-06-61-L-S-200
DigiKey Part Number
612-DWM-06-61-L-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWM-06-61-L-S-200
Description
.050" X .100" FLEX STACK, FLEXIB
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin
1.050" (26.670mm)