Image for DWM-06-55-G-S-354 is not available
DWM-06-55-G-S-354
DigiKey Part Number
612-DWM-06-55-G-S-354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWM-06-55-G-S-354
Description
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DWM-06-55-G-S-354 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height
0.354" (8.992mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin
0.610" (15.494mm)