Image for DWM-05-60-G-D-474 is not available
DWM-05-60-G-D-474
DigiKey Part Number
612-DWM-05-60-G-D-474-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWM-05-60-G-D-474
Description
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DWM-05-60-G-D-474 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height
0.474" (12.040mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.825" (20.955mm)