Image for DW-50-20-L-D-705 is not available
DW-50-20-L-D-705
DigiKey Part Number
612-DW-50-20-L-D-705-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-50-20-L-D-705
Detailed Description
100 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height
0.705" (17.907mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)