Image for DW-50-14-F-D-964 is not available
DW-50-14-F-D-964
DigiKey Part Number
612-DW-50-14-F-D-964-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-50-14-F-D-964
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.356" (9.042mm)
Length - Stack Height
0.964" (24.486mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
100
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)