Image for DW-50-10-F-T-560 is not available
DW-50-10-F-T-560
DigiKey Part Number
612-DW-50-10-F-T-560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-50-10-F-T-560
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height
0.560" (14.224mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
150
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)