Image for DW-50-09-L-T-255 is not available
DW-50-09-L-T-255
DigiKey Part Number
612-DW-50-09-L-T-255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-50-09-L-T-255
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height
0.255" (6.477mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
150
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)