Image for DW-50-07-T-D-202 is not available
DW-50-07-T-D-202
DigiKey Part Number
612-DW-50-07-T-D-202-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-50-07-T-D-202
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.118" (2.997mm)
Series
Length - Stack Height
0.202" (5.131mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
100
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)