Image for DW-49-11-F-Q-625 is not available
DW-49-11-F-Q-625
DigiKey Part Number
612-DW-49-11-F-Q-625-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-49-11-F-Q-625
Detailed Description
98 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.625" (15.875mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)