Image for DW-49-09-F-Q-445 is not available
DW-49-09-F-Q-445
DigiKey Part Number
612-DW-49-09-F-Q-445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-49-09-F-Q-445
Detailed Description
98 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.445" (11.303mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
98
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)