Image for DW-49-08-F-T-230 is not available
DW-49-08-F-T-230
DigiKey Part Number
612-DW-49-08-F-T-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-49-08-F-T-230
Detailed Description
147 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
0.230" (5.842mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
147
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)