Image for DW-48-20-L-D-780 is not available
DW-48-20-L-D-780
DigiKey Part Number
612-DW-48-20-L-D-780-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-48-20-L-D-780
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height
0.780" (19.812mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
96
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)