Image for DW-48-11-L-D-515 is not available
DW-48-11-L-D-515
DigiKey Part Number
612-DW-48-11-L-D-515-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-48-11-L-D-515
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.515" (13.081mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)