Image for DW-47-20-L-D-700 is not available
DW-47-20-L-D-700
DigiKey Part Number
612-DW-47-20-L-D-700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-20-L-D-700
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height
0.700" (17.780mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)