Image for DW-47-20-L-D-680 is not available
DW-47-20-L-D-680
DigiKey Part Number
612-DW-47-20-L-D-680-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-20-L-D-680
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height
0.680" (17.272mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)