Image for DW-47-20-F-S-775 is not available
DW-47-20-F-S-775
DigiKey Part Number
612-DW-47-20-F-S-775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-20-F-S-775
Detailed Description
47 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height
0.775" (19.685mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
47
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)