Image for DW-47-20-F-S-670 is not available
DW-47-20-F-S-670
DigiKey Part Number
612-DW-47-20-F-S-670-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-20-F-S-670
Detailed Description
47 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height
0.670" (17.018mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
47
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)