Image for DW-47-19-F-D-845 is not available
DW-47-19-F-D-845
DigiKey Part Number
612-DW-47-19-F-D-845-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-19-F-D-845
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height
0.845" (21.463mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)