Image for DW-47-14-L-D-950 is not available
DW-47-14-L-D-950
DigiKey Part Number
612-DW-47-14-L-D-950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-14-L-D-950
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)