Image for DW-47-12-L-D-520 is not available
DW-47-12-L-D-520
DigiKey Part Number
612-DW-47-12-L-D-520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-12-L-D-520
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height
0.520" (13.208mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)