Image for DW-47-12-F-T-760 is not available
DW-47-12-F-T-760
DigiKey Part Number
612-DW-47-12-F-T-760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-12-F-T-760
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
141 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height
0.760" (19.304mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
141
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)