Image for DW-47-10-L-D-310 is not available
DW-47-10-L-D-310
DigiKey Part Number
612-DW-47-10-L-D-310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-10-L-D-310
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.310" (7.874mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)