Image for DW-47-10-F-Q-540 is not available
DW-47-10-F-Q-540
DigiKey Part Number
612-DW-47-10-F-Q-540-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-47-10-F-Q-540
Detailed Description
94 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.540" (13.716mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)