Image for DW-46-20-T-S-866 is not available
DW-46-20-T-S-866
DigiKey Part Number
612-DW-46-20-T-S-866-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-20-T-S-866
Description
DW-46-20-T-S-866
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.154" (3.900mm)
Length - Stack Height
0.866" (21.996mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)