Image for DW-46-20-F-Q-865 is not available
DW-46-20-F-Q-865
DigiKey Part Number
612-DW-46-20-F-Q-865-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-20-F-Q-865
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
0.865" (21.971mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)