Image for DW-46-20-F-Q-860 is not available
DW-46-20-F-Q-860
DigiKey Part Number
612-DW-46-20-F-Q-860-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-20-F-Q-860
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height
0.860" (21.844mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)