Image for DW-46-19-F-Q-1005 is not available
DW-46-19-F-Q-1005
DigiKey Part Number
612-DW-46-19-F-Q-1005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-46-19-F-Q-1005
Detailed Description
92 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height
1.005" (25.527mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
92
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)